Brązowe plamienia z upławami a tabletki antykoncepcyjne

Witam. Od 4 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne.Cykl co 28 dni.Zaniepokoiły mnie plamienia przy ostatniej miesiączce. Ostatni stosunek 6 września, 20 września miałam krwawienie z odstawienia,ale było to raczej brązowe plamienie z upławami. 30 września zrobiłam test,również tydzień później,wyniki negatywne. Boli mnie w lewym nadbrzuszu, mam mdłości, apetyt. Czy możliwe że mogę być w ciąży? Czy możliwe że dopiero przy 4 opakowaniu tabletek są skutki uboczne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane plamienia mogą być wynikiem działania niepożądanego antykoncepcji hormonalnej jak i konsekwencją schorzeń narządów rodnych (np. infekcji, torbieli, itd.). Jeśli plamienia będą się powtarzać, koniecznie proszę udać się do specjalisty ginekologa.