Brązowe plamienie po stosunku

czy jeżeli mam cykle 28 dniowe, miesiączka twa u mnie 3 dni i jeżeli współżyłam tego 3 ostatniego dnia miesiączki a za 2 dni z rana zauważyłam trochę lepkiego brązowo żółtego śluzu to mogło dojść do zapłodnienia, i to było plamienie związane z implementacja zarodka? Dodam ze zawsze z partnerem zabezpieczamy się prezerwatywa w tym przypadku chyba się nie zsunęła chociaż nie jestem tego pewna. Czy może mogła to byc końcówka miesiączki chociaż było by to dziwne 3 dni, 2 dni przerwy i plamka sluzu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w opisywanej sytuacji ryzyko ciąży jest bardzo niskie, zwłaszcza wobec regularnych cykli i stosunku z prezerwatywą. Owulacja ma miejsce około 14 dnia cyklu, więc implementacja zarodka 5 dnia jest teoretycznie niemożliwa. Jeżeli plamienie będzie się powtarzać, to zalecany jest kontakt z ginekologiem w celu wykluczenia infekcji.