Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymioty i nudności po seksie

Zacznę od początku: mam 17 lat, miałam nieregularne miesiączki (spóźniały się nawet 2 mies.) a jak przychodziły miałam ogromny ból, a wiec zaczęłam się leczyć, brałam tabletki jakieś 2 miesiące i przez 3 miesiące miałam wszystko OK. Zaczęłam współżyć z chłopakiem (zabezpieczamy się gumkami), okres teraz spóźnia mi 11 dni, jak mi się spóźniał 5 dzień zrobiłam test wyszedł negatywny (3 tyg. po współżyciu), lekarz kazał mi cierpliwie czekać.. Czym może być spowodowane takie zajście?? Druga sprawa to taka, że wczoraj kochałam się z chłopakiem przeżyłam orgazm, było dużo śluzu on i ja byliśmy, aż mokrzy śluz przezroczysty o lekkim zabarwieniu brązowym i zapachu jakby moczu, nie gęsty a lepki. Czy to normalne? Robiliśmy to jeszcze chwile po tym jak skończył boję się czy nic nie wyleciało z prezerwatywy już po (nie pękła, ani się nie zsunęła). Później bardzo źle się czułam miałam zawroty głowy i wymiotowałam, tak źle się nie czułam czym to jest spowodowane? Czy wszystko jest w porządku?
17 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!
Na podstawie wywiadu o wcześniejszych nieregularnych cyklach można wnioskować, że sytuacja mogła się powtórzyć (zaburzenia cyklu). Przyczyna może mieć podłoże w regulacji hormonalnej cyklu.
Natomiast stosunek zabezpieczony prezerwatywą powinien zostać zakończony po ejakulacji. Teoretycznie jeśli nie doszło do zsunięcia ani pęknięcia prezerwatywy to skuteczność antykoncepcji nie powinna się zmniejszyć (ogólnie w przypadku prezerwatywy skuteczność nie jest wysoka).

Charakter śluzu mógł sugerować lekkie podbarwienia krwią, co też może mieć związek z problemem zaburzeń cyklu.

Opisane objawy: wymioty i zawroty głowy są nieswoiste. Trudno wskazać ich przyczynę.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy