Brązowe plamienie - zapowiedź ciąży?

Witam, przyjmuję tabletki Novynette od 6 miesięcy. Nie miałam z nimi żadnych problemów, przyjmuję je regularnie, maksymalne wahania godziny wynoszą od 1 do 2 h. Mimo to, 1,5 tyg przed spodziewanym krwawieniem (14 dzień przyjmowania tabletek) pojawiło się dziwne plamienie przypominające krwawienie z odstawienia (gęsta, ciemnobrązowa wydzielina). Z dnia na dzień stawało się coraz silniejsze, obecnie trwa już trzeci dzień. Dodam, że cytologię wykonałam 3 miesiące temu, nie wykryto żadnych nadżerek, mięśniaków itp. - co to może oznaczać? Czy współżycie 3 dni przed rozpoczęciem tego dziwnego plamienia mogło zaowocować ciążą? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witm serdecznie,
Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie i nie zażywała Pani innych leków obniżających skuteczność tabletek antykoncepcyjnych to ryzyko ciąży jest bardzo małe.
Krwawienia śródcykliczne są jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. Być może konieczna będzie zmiana tabletek na inne. Wymaga Pani konsultacji ginekologicznej.
Pozdrawiam