Brązowo-różowy śluz podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Mam 17 lat. Zażywam tabletki antykoncepcyjne (rozpoczęłam 7 opakowanie wczoraj wieczorem). Nigdy żadnej nie pominęłam. Zażywam również osłonę Asequrella. Od czasu przyjmowania antykoncepcji mam regularne miesiączki trwające zawsze 3 dni i rozpoczynające się zawsze 2 dni po skończeniu danego opakowania. Ostatnia miesiączka skończyła się w niedzielę, tj. 11 grudnia 2011 roku. Była dużo bardziej obfita. Od 2 dni mam nieprzyjemne plamienia. Nie jest to krew, a raczej brązowo-różowy śluz o niezbyt przyjemnym zapachu. Dodam, że 3 tyg. temu byłam u ginekologa na dokładnym badaniu (miałam silne bóle podbrzusza), które nic nie wykazało, badanie moczu oraz USG również. Okazało się, że mam zespół drażliwego jelita, więc nie jest to powodem śluzu. Współżyję od 8 miesięcy. Ostatni raz współżyłam w sobotę 10 grudnia, tj. dzień przed zakończeniem okresu. Bardzo proszę o odpowiedź, czym jest spowodowany owy śluz i co może oznaczać?

Witam serdecznie!

Niestety nie ma możliwości ustalenia przyczyny dolegliwości bez przeprowadzenia pełnego badania ginekologicznego. Brązowe plamienia świadczą o niewielkim krwawieniu z dróg rodnych. Przyczyn takiego stanu może być wiele, począwszy od zaburzeń hormonalnych przez nadżerki po infekcje.Nieprzyjemny zapach wydzieliny świadczy o utlenianiu krwi, procesie podczas którego dochodzi do zmiany jej zabarwienia oraz uwolnieniu nieprzyjemnej woni. Jeżeli współżyje Pani regularnie, wskazane jest kontrolne wykonanie testu. Jeżeli wydzielina nie ustąpi w przeciągu kilku dni powinna się Pani skonsultować ze swoim ginekologiem.
Pozdrawiam