Brązowy śluz a zapomnienie o tabletce antykoncepcyjnej

Witam mam 18lat. Biorę tabletki antykoncepcyje od 6 miesięcy. W tym miesiącu miałam bardzo dużo spraw na głowie i w połowie prania tabletek zapomniałam wziąć trzech z nich, w tych dniach nie współżyłam. Po tych trzech dniach brałam już normalnie jak brałam dotychczas ale współżyłam bez zabezpieczenia, nie był to stosunek codziennie lecz po tej przerwie (zapomnieniu).Kilka dni temu skończyłam opakowanie i zaczęłam krwawić(w czasie brania tabletek miałam ciemny śluz).Boję się, że mogę być w ciąży.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku pominięcia trzech tabletek pod rząd istnieje zwiększone ryzyko ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.