Zapomniałam siódmej tabletki - istnieje prawdopodobieństwo ciąży?

Biorę jednofazowe od 2 lat, zdarzało się mi zapomnieć tabletki jednak nie minęło wtedy ulotkowe 12 godzin, tym razem jednak po zapomnieniu 7 tabletki czwartkowej wzięłam ją razem z piątkową, w dodatku przypomniało mi się o tym akurat po stosunku, w dzień zapomnienia tabletki również współżyłam. Istnieje prawdopodobieństwo ciąży? I czy ewentualne plamienia powinny mnie niepokoić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Pierwszy tydzień jest bardzo istotny w wywoływaniu działania antykoncepcyjnego tabletek. Pominięcie którejkolwiek tabletki z pierwszych siedmiu dni wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zapłodnienia. W przypadku opóźnienia konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez 7 dni. Z względu na wymienione przez Ciebie niedopatrzenia musi zdawać sobie sprawę, że może Pani zajść w ciążę. Przed rozpoczęciem nowego opakowania proszę wykonać test ciążowy w celu wykluczenia ewentualnej ciąży.

Pozdrawiam