Brodawczak zakaźny i a brodawczak ludzki

Byłam w szpitalu i się zastanawiały tyle czasu co to jest i zrobił mi się brodawczak zakaźny . Chciałabym się dowiedzieć objawy bo mi słówkiem nie pisnęły . I nie wiem czy związek jest jakiś z brodawczakiem ludzkim którym się zaraza płciowo i dlatego wytwarza mi się to na skórze pytam się partnera to nie wie czy był szczepiony ..teraz zanika ponieważ leczę .. i choruje jeszcze na łuszczyce

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brodawczaki to zmiany wywołane zarażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego. Choroba objawia się występowaniem zmian w różnych częściach ciała. Wirus może być przenoszony przez kontakt z naskórkiem czy kontakty seksualne. Proszę stosować się do zaleceń podanych podczas wypisu ze szpitala.