Brunatne upławy przy oddawaniu moczu

Mam 31 lat i od roku nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. Przez rok miałam w miarę regularny okres ale w tym miesiącu zamiast krwawienia mam brunatne upławy i trwa to już przez 2 tyg. Nie są obfite wręcz przeciwnie występują tylko przy oddawaniu moczu. Czy to normalne?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Plamienia mogą mieć różne przyczyny. Należy w takim przypadku wziąć pod uwagę m.in. zaburzenia hormonalne, endometriozę,torbiele jajników, stany zapalne dróg rodnych, polipy.
Aby wyjaśnić co jest przyczyną plamień w Pani przypadku wskazana jest wizyta u ginekologa. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu oraz wykonanie badania ginekologicznego. Wskazane  jest również usg narządu rodnego.

Pozdrawiam