Budzenie się w nocy i kołatanie serca

Już kilka razy zdarzyło się, że podczas zasypiania nagle się przebudzałam i czułam jakbym przez moment nie oddychała,prze co miałam szybszy puls i kołatanie serca.Nie zdarza się to codziennie,ale co jakiś czas.Czy jest to niebezpieczne dla zdrowia? 2dni temu robiłam badania tarczycy,elektrolit i EKG-wszystko wyszło ok, tylko poziom sodu był niższy od normy. Chodzę też do psychologa.Czy takie dolegliwości kiedyśmijają?Czy konieczne jest leczenie farmakologiczne-dostałam Proporanolol od internisty

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego. Warto udać się na wizytę do specjalisty kardiologa. Po wykluczeniu przyczyny kardiologicznej należy brać pod uwagę podłoże psychogenne dolegliwości.