C może być przyczyną torbieli w zatoce szczękowej?

Witam, wykryto u mnie całkiem przypadkiem torbiele na lewej i prawej zatoce szczękowej. W lewej jest bardzo duża i zajmuje prawie całą zatokę w prawej ok 2,3 cm. Mam kilka pytań. Zabieg mam zaplanowany na 2020 (kpina), czy mogę tak długo czekać? Skąd mogły się wziąć takie torbiele, zaznaczę, że miałem leczone kanałowo zęby po obu stronach i mam lekko krzywą przegrodę nosową( w lewą stronę). Pani doktor mówiła, że można wykonać zabieg prostowania przegrody i usunięcia torbieli za jednym razem. Czy to nie za dużo? Proszę o jakąś radę co po kolei robić, z góry dziękuję.

Szkoda że tak daleko mieszkasz. Radiolodzy bardzo często o zgrozo opisują niewinne polipy jako torbiele. Torbiel to wyrok operacji, polip nie zawsze. Może to zapalne obrzękowe zmiany od zębowe i po wyleczeniu zębów znikną?. Przyślij mi to badanie na maila ale nie opis. konstantyd@poczta.onet.pl