C oznacza wynik badania TK płuc u 43-latka?

Dzień dobry, odebrałem wynik TK płuc, proszę o komentarz: Badanie wykonano w akwizycji spiralnej warstwami 2,5 mm w fazie natywnej z rekonem HRCT (grubości 1,2 mm) i warstwami 2,5 mm po wzmocnieniu kontrastowym. W S1P obwodowy miąższowy guzek śr. 3,5 mm, bez zwapnień, bez spikul. Podobnie: w S3L miąższowy guzek śr. 3,5 mm, a w S9L obwodowe dwa miąższowe guzki: śr. 4 mm i 4 x 4,5 mm. Poza tym zmian ogniskowych w miąższu płucnym nie stwierdza się. TK: Rozsiane pojedyncze zmiany drobnoguzkowe płuc.

Witam serdecznie,

Nie można na podstawie samego wyniku badania TK określi charakteru zmiany oraz postawić rozpoznania. Lekarz pulmonolog musi na podstawie badania klinicznego, objawów, wywiadu oraz wyników badań dodatkowych (laboratoryjnych, obrazowych) postawić rozpoznanie i ustalić dalsze postępowanie.
Dlatego sugeruję aby udał się Pan do pulmonologa bądź lekarza zlecającego badaniem celem konsultacji.

Pozdrawiam.