Carcinoma basocellulare et naevus dermalis

witam dostalam wypis ze szpitala z rozpoznaniem carcinoma basocellulare et naevus dermalis.excisio completa prosze powiedziec co to jest i czy jest to choroba grozna wycieto mi to teraz zaszyto czekam na odp zycze szczesliwego nowego roku

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podczas pobytu w szpitalu usunięto kompletnie ognisko raka podstawnokomórkowego skóry. Jest to najczęstszy nowotwór złośliwy skóry charakteryzujący się niskim stopniem złośliwości, powolnym wzrostem i bardzo rzadkim przerzutowaniem. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.