Carcinoma Tubulare 3 szare bioptaty do 1 cm: Co mam zrobić?

Proszę o poradę. Dowiedziałam się, że jest dostępna metoda cybernoża. Mam termin operacji wycięcia piersi wraz z węzłami chłonnymi. Lekarz powiedział, że jest to rak złośliwy, nie wiem jakie mam szanse i co zrobić. Mam 52 lata, jestem w trakcie cyklu menopauzy i zażywam hormon l*****.

Witam serdecznie,

Rak piersi jest nowotworem, który leczy się przede wszystkim chirurgicznie. W większości przypadków konieczne jest wykonanie mastektomii czyli wycięcia piersi wraz z węzłami chłonnymi pachy. Tylko niewielkie nowotwory złośliwe piersi można leczyć tzw. metodą oszczędzającą czyli wycięciem większej ilości tkanki piersi. Trudno mi niestety ustosunkować się do Pani sytuacji, nie znając podstawowych danych, przede wszystkim stopnia zaawansowania nowotworu.

Tzw. cybernetyczny nóż to nowość w leczeniu, ale posiadająca określone wskazania - przede wszystkim usuwanie zmian niewielkich lub trudno dostępnych dla chirurga. Ta metoda nie sprawdzi się w przypadku sytuacji w których są wskazania do usunięcia piersi i węzłów chłonnych.

Pozdrawiam serdecznie