Cechy częściowej dehydratacji jąder miażdzystych

wynik rezonansu magnetycznego odcinka C. Krążki międzykręgowe kręgosłupa szyjnego wykazują cechy częściowej dehydratacji jąder miażdzystych. Na poziomie C5i C6 widoczna jest wyrażna przepuklina krążka miedzykręgowego tylno -pośrodkowa z tendencją do lateralizacji lewobocznej, wpuklająca do kanałowo na głębokości 3.5 mm wywierająca impresję na worek oponowy i dochodząca do przedniego zarysu rdzenia kręgowego. Kasia

Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem. Operacja może okazać się konieczna na tym etapie choroby gdyż zmiany wykazane w badaniu są dość zaawansowane. Mają one charakter zarówno zwyrodnieniowy jaki i przeciążeniowy z konfliktem ze strukturami nerwowymi.