Cechy dysplazji, tkanka gruczołowa o obniżonej echogeniczności

Witam co oznacza wynik USg piersi?piersi o budowie tluszczowo gruczolowej z cechami dysplazji tkanka gruczolowa o obnizonej echogenicznosci z zaakcentowanymi przewodami mlekowymi II rzędowymi.GRUCZOLOWATOSC w pp na godzinie 10 zmiana ogniskowa o charakterze torbieli wypełnionej gęstą treścią o średnicy 3,8mmx4mm birads 3 wskazane monitorowanie usg lub biopsja w pl na godzinie 10 zmiana ogniskowa o charakterze torbieli o cienkiej ścianie o srednicy 7,1mm birads2 wskazane monitorowanie usg

Lek. Tomasz Budlewski

Birads 3 oznacza zmianę prawdopodobnie łagodna.
Birads 2 zmiana łagodna. Proponuję udać się z powyższymi wynikami do lekarza ginekologa.