Cechy flory bakteryjnej pochwy

Witam mam pytanie odnosne flory bakteryjnej pochwy czy jest ona widoczna dla ludzkiego oka ?duzo o niej czytałam ale nie bardzo rozumiem.Wiem ze niebezpieczne jest jej wymycie wiem ze bytuje w pochwie ale tak dokładnie to gdzie czy jest ona biała ?czy tworzy sie w górnych partiach np.w sromie,w jaki sposob mam uwazac by jej nie wymyć?!z góry dziekuje za odpowiedz.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Bakterie są niewidoczne gołym okiem. Są one obecne wszędzie - głównie w pochwie ale i na wargach sromowych. Miejsca intymne należy myć!!!! Nie powinno się stosować do tego zwykłego mydła tylko płynów/żeli do higieny intymnej.