Pieczenie i swędzenie pochwy. Jak przyczyna?

Witam, mam 26 lat i od wczoraj odczuwam pieczenie i swędzenie w pochwie. Co powinnam robić? Myję się w mydle bambino. Czy to może być od tego? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Pieczenie i świąd w pochwie może być podrażnieniem spowodowanym nieodpowiednim kosmetykiem do higieny intymnej. Proszę zaopatrzyć się w specjalny preparat do tego celu.

Objawy te również mogą być początkiem stanu zapalnego pochwy. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią po zmianie kosmetyku lub się nasilą, konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam