Higiena intymna a skuteczność antykoncepcji

Czy jakiś kosmetyk, mydło żel do higieny intymnej albo mydło czy też balsam do ciała, tłusty krem (sudokrem, nivea itp. - mam podrażnienia i stosuję na wargi sromowe) mogą uszkodzić pierścień? Czy mogę zastosować głodówkę albo dietę bardzo niskokaloryczną, oczyszczającą, trwającą tydzień, dwa?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Jeżeli nie będzie Pani myć samego krążka mydłem, ani stosować kosmetyków wewnątrz pochwy, to nie powinny mieć one wpływu na skuteczność antykoncepcji. Stosowanie mydła wewnątrz pochwy może się skończyć infekcją grzybiczą.
Podobnie dieta nie powinna wpłynąć negatywnie na skuteczność antykoncepcyjną krążka. Proszę jednak pamiętać, że drastyczna głodówka może być wyniszczająca dla Pani organizmu, tym bardziej, że jest on dodatkowo obciążony hormonalną antykoncepcją. Polecam nasz inny portal.
Pozdrawiam serdecznie!