Krążek dopochwowy a irygacja pochwy - czy mogę ją wykonać? Nie wpłynie to na skuteczność antykoncepcji?

Stosuję krążek antykoncepcyjny i czasami występują u mnie kilkudniowe, swędzące i piekące upławy, zwłaszcza po stosunku. Czy w trakcie stosowania krążka mogę zastosować irygację pochwy lub nawet globulki dopochwowe? Czy to wpłynie na skuteczność krążka i czy jest to w ogóle dopuszczalne?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Piekące i swędzące upławy świadczą o infekcji w obrębie narządu rodnego. Stan taki niewątpliwie wymaga leczenia, najlepiej prowadzonego przez lekarza ginekologa. Lekarz poinformowany o krążku dopochwowym powinien dobrać sposób leczenia tak, aby antykoncepcja była zachowana.