Cechy przerostu i przeciążenia komory lewej

Witam Jestem kobietą,42 lata, waga w normie.Od 4 miesięcy złe samopoczucie,silne zawroty głowy, brak koncentracji sine usta, czasami wręcz granatowe.Jestem aktywna fizycznie (marszobiegi, nordic walking) ostatnio po przebiegnięciu 2 min mam boleści w klatce piersiowej i trudności w oddychaniu. W EKG "cechy przerostu i przeciążenia komory lewej", z krwi badania ok.Od 6 lat leczę nadciśnienie (betalok zok 50, tezeo 40) ale mimo to nadal utrzymuje się na poziomie 140/90. Co wynika z EKG? Marzena

Lek. Tomasz Budlewski

z ekg wynika źle kontroowane nadciśnienie tętnicze, proszę koniecznie udac sie do lekarza rodzinnego.