Czy muszę brać ten lek przy prawidłowym ciśnieniu wieczorem?

Witam. Od ponad pięciu lat leczę się na nadciśnienie. W tamtym roku wystąpiły u mnie nie groźne skurcze dodatkowe serca. Obecnie rano biorę całą tabletke Betalok Zok 25 a na wieczór Tezeo 80. Mam pytanie czy jeżeli ciśnienie na wieczór jest prawidlowe to czy muszę brać tabletke? I czy leki które biorę można łączyć. Dziękuje z góry za odpowiedz

Ciśnienie jest prawidłowe w trakcie leczenia, prawdopodobnie po odstawieniu wróci do zbyt wysokich wartości. Najczęściej z leków hipotensyjnych (obniżających ciśnienie) rezygnuje się, jeżeli po modyfikacji stylu życia i zredukowaniu czynników ryzyka ciśnienie tętnicze wraca do wartości prawidłowych. Proszę jednak pamiętać, że jest to istotna choroba przewlekła i leczenia nie wolno zmieniać bez konsultacji z lekarzem prowadzącym.