Cervicitis chronica i dysplasia planoepithelii maioris gradus in carcinoma praeinvasivum vertens

Jak mam rozumieć wynik histopatologiczny: Cervicitis chronica. Dysplasia planoepithelii maioris gradus in carcinoma praeinvasivum vertens (CIN II).

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Dysplazja wewnątrznabłonkowa dużego stopnia szyjki macicy. Jest to zmiana przedrakowa. Należy zastosować odpowiednie leczenie dlatego proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza prowadzącego razem z wynikiem badania.

Przewlekłe zapalenie szyjki macicy.Zwyrodnienie duzego stopnia przechodzace w raka przedinwazyjnego. Koniecznja pilna konsultacja ginekologa! zż