Cesarskie cięcie i zakrzep żył głębokich w nodze

Dzień Doby Mam 21 lat jestem po cesarskim cięciu i dostałam zakrzepu żył głębokich w lewej nodze. do szpitala trafiłam 19 listopada a wyszłam 29 listopada brałam serie zastrzyków w brzuch teraz biorę tabletki takie za 150zł. Mam wizyte kontrolną dopiero pod koniec lutego.Chciałam sie zapytań czy jest możliwe abym dostała zatoru płucnego bo tego najbardziej sie boje.Unikam jakiego kolwiek wysilku fizycznego staram sie glownie lerzec badz siedziec ale wrazsie bojęProszę o kontaktKarolina Dudzińska

Unieruchomienie (długotrwałe siedzenie, leżenie) to czynniki sprzyjające zakrzepicy.
Czy z jakiegoś powodu lekarz zabronił Pani normalnej, codziennej aktywności fizycznej?
Proszę przestać się bać i porozmawiać o wszystkim ze swoim lekarzem rodzinnym, który zna Panią najlepiej. Pozdrawiam - Jolanta Nagadowska