Ból nogi po zdjęciu gipsu po skręceniu kostki

Witam serdecznie, mam 29 lat i w zeszlym roku w listopadzie skreciłam kostkę, którą włożono mi w gips (do kolana) na 4 tyg. Po upływie 1,5 tygodnia zaczęła boleć mnie łydka, kazano zdjąć gips i udać się jak najszybciej na USG Doppler, które wykazało zakrzepy w żyłach strzałkowych podudzia na długości ok. 10 cm. Dostałam 21(1/24h) zastrzyków z heparyną drobnocząsteczkową, potem Xarelto 20 mg (1/24h) przez kolejne 2 miesiące. Po tym czasie była ponowna wizyta na USG Doppler, która wykazała iż zakrzepów już nie ma, ale dostałam zapobiegawczo Vessel Due F 250 LSU (2x/24h). biorę je już ponad tydzień i zaczyna mnie znowu pobolewać noga, ale nie mam opuchlizny, ani innych objawów, tylko ten przebiegający ból. Czy mam się czym martwić? Bardzo boję się zakrzepicy, zwłaszcza, że choruję na nerwicę i przyjmuję Trittico (150mg wieczorem i 50 mg rano)

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje pani za zaufanie :)

Nie pozostaje Pani nic innego, jak kontrolnie skonsultować niepokojący Panią symptom z Lekarzem ortopedą prowadzącym Panią.

Z mojej strony warto byłoby rozważyć terapię poznawczo-behawioralną (równolegle z zaleconą farmakoterapią) co byłoby komplementarną forma terapii kompleksowej.

Z życzeniami dla Pani pomyślności oraz radości,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605