Chcę znów zajść w ciążę: jak zwiększyć szansę?

Kobieta 35 lat. Mam 12 letnią córkę, ciąża przebiegała bezproblemowo, poród naturalny 10 punktów, karmiłam piersią przez 3 lata. Nie miałam żadnych wiadomych mi poronień, o tą ciążę starałam się 2 lata. Moja mama miała poronienie i jej siostry, poza tym miała ciężkie porody z braku bóli partych, ostatnie dziecko urodziła w moim wieku i wszystko było dobrze poza dość ciężkim porodem jak jej każdy.
Wygląda na to, że ja nie mam tych problemów. 3 lata po porodzie miałam zamrażaną nadżerkę i zaczęłam brać r*****. odstawiłam po 5 latach i od tamtej pory nie zabezpieczam się już w żaden sposób, mam więc wrażenie, że mam problem z zajściem w ciążę. Ostatnie 10 lat mojego życia było nerwowe, córeczka miała ciężki wypadek w wieku 3 lat, małżeństwo było męka, a ostatnie 3 lata to przylot tu więc nerwy i ostatni rok najbardziej, pochowałam ukochanego, jednak 7 miesięcy temu rzuciłam palenie ale i zaczęłam zażywać c******, lubię też pić lampkę lub dwie wina szczególnie czerwonego. Poza tym nie mam większych problemów, czasem lekko pobolewa mnie w podbrzuszu lub podczas stosunku, ale nie zawsze. Mam nawet wrażenie, co zaobserwowałam od lat, że to jest tak jak by czasem w złej pozycji zostało coś podrażnione i stąd te bóle w czasie i po stosunku, czasem bardzo silne.
Oczywiście chodziłam do lekarza ale tutejsi lekarze, będę w Polsce i zrobię badanie ginekologiczne. Mam teraz nowego partnera, 34 lata nie ma jeszcze dzieci i bardzo oboje chcemy mieć dziecko. Więc moje pytanie jest: co powinniśmy zrobić by zwiększyć nasze szanse? Proszę o rade, dziękuję i pozdrawiam.
Justyna.

Witaminy w ciąży

Dzień dobry!
Ponieważ Pani ma już jedno dziecko a partner nie to być może problemy z zajściem w ciążę są nie po Pani stronie tylko po stronie partnera. Proponuję wykonać badanie nasienia, by sprawdzić czy plemniki są prawidłowe i dobrej ilości.
z poważaniem