Chciałabym zajść w ciążę, ale bez partnera. Czy jest taka możliwość?

Chciałabym się dowiedzieć, czy jest jakaś legalna metoda zajścia w ciążę - zapłodnienie sztuczne. Gdzie musiałabym się udać z takim problemem? Jestem w takim wieku, że chciałabym mieć już dziecko i nie jest to moja jakaś fanaberia. Niestety nie mam partnera i wolałabym nie uprawiać seksu z przygodnym partnerem.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie ma w tej chwili prawnych ograniczeń wyłączających samotne kobiety jako klientki klinik leczenia bezpłodności. Może się Pani udać do takiej kliniki i skorzystać z zabiegu inseminacji nasieniem anonimowego dawcy. Poniesie Pani pewne koszty, ale będzie miała pewność, że nasienie nie przenosi żadnych chorób, a dawca jest wolny od wad genetycznych. Ponadto zarówno dziecko jak i dawca będą miały zapewnioną pełną anonimowość. Będzie mogła również Pani wybrać pewne cechy fenotypowe dawcy, jak kolor oczu, włosów, wzrost, etc.

Pozdrawiam serdecznie!