Leczenie uzależnienia od alkoholu w zakładzie zamkniętym

witam, mam pytanie o mojego brata, który jest alkoholikiem. Pół roku temu wyszedł z więzienia, nie ma pracy, dokumentów-dowodu osobistego, przez co nie mógl też znaleźć legalnej pracy, ma poważny problem z alkoholem. Przez niego trafil do wiezienia , bo byl źródłem jego wszystkich problemów. Chcemy go oddac na leczenie w ośrodku zamkniętym, ale nie wiem, jak przystąpić do formalności,on się zgadza.  bardzo proszę o pomoc

Witam,
Proszę znaleźć najbliższy Ośrodek Terapii Uzależnień, zapisać brata na I rozmowę z terapeutą, a następnie pójść i zapisać się na oddział lub do ośrodka.
Takie leczenie w Ośrodku stacjonarnym trwa zazwyczaj 6 tygodni.
Pozdrawiam

Proszę skontaktować się:
Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia
w Bydgoszczy

ul. Karłowicza 26
85-092 Bydgoszcz

Rejestracja: 52 321 35 00

Faks: 52 323 11 05
E-mail: uzaleznienia@wpzp.bydgoszcz.pl

Witam
Przede wszystkim chciałabym zwrócić uwagę na jedną kwestię - to nie Pani brata, a brat sam powinien udać się do odpowiedniego Ośrodka i zapisać się na wizytę etc. Może mu pani oczywiście towarzyszyć, ale nie należy wykluczać go z procesu załatwiania tych kwestii formalnych - w ten sposób zaczyna Pani niejako brać na siebie część odpowiedzialności za jego leczenie, a nie powinno tak być.
Pozdrawiam

Dzień dobry, proszę zgłosić się do Poradni Leczenia Uzależnień, opisać problem - tak otrzymają państwo wszystkie informacje. Pozdrawiam.