Uzależnienie od alkoholu po zdradzie partnera

JESTEM ZROZPATRZONA MOJA CORKA PO 30 LATACH ZACZELA POPIJAC-POWODEM BYLA ZDRADA JEJ PRZYJACIELA Z KTORYM MA 2 DZIECI PRZEZYLA SZOK.ON JEST NIEWYROZUMIALY NIE ROZUMIE ZE TO CHOROBA .ONA STRACILA SWOJA OSOBOWOSC JUZ NIE MYSLI LOGICZNIE KRZYCZY NA NIA NAWET OGOLIL JEJ GLOWE.WIDZE JAKA JEST ZAGUBIONA NIE MA ZADNEJ POMOCY CORKA SIE BOI WSZYSTKIEGO Z BYLA CUDOWNYM DZIECKIEM I MATKA SAMA WYCHOWALA DZIECI BO ON TAK JAKBY ICH NIE CHCIAL.TERAZ JAK SA DUZE TO WSZYSTKIM RZADZI.JESTEM ZALAMANA.

Warto, by córka podjęła terapię w ośrodku terapii uzależnień. Pytanie tylko czy ma do tego motywację i czy chce zmiany? Czy jest na nią gotowa? Warto ja wspierać w powrocie do trzeźwości i radzenia sobie z problemami i emocjami w bardziej adaptacyjny sposób niż poprzez alkohol. Jednak żeby zmiana się wydarzyła i była trwała to córka musi być zaangażowana i zmotywowana do pracy. Jest wiele ośrodków proponujących terapię osobom uzależnionym niezależnie od przyczyn choroby.

Dzień dobry. Pani córka zdecydowanie powinna się zgłosić do ośrodka leczenia uzależnień. Aktualne adresy takich ośrodków może zdobyć np w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Może Pani namówić córkę, żeby udała się do takiego ośrodka i aby szukała pomocy u specjalisty. Pozdrawiam.