Chęć posiadania dziecka przy stałym stosowaniu Lamitrinu

Witam mam 22 lata. Choruję na padaczke od 8 roku życia. Przyjmuję lek Lamitrin na stałe.Cierpię na jeszcze jedną chorobe. Rok temu byłam w szpitalu, wykryto u mnie tłuszczaka na trzustce i żółć w żoładku z powodu niezamykającego się oddźwiernika. Po jakims czasie takze mala przepuklinę rozworu przełykowego. Biorę lek Ursofalk. Czuje sie czasami bardzo źle. jaka jest szansa, ze w przyszlosci urodzę zdrowe dziecko? Czy picie kawy, palenie e-papierosa moze mi zwiekszyc przepukline i "zrakowacieć"?

Problem stanowi teratogenność leków przeciwpadaczkowych czyli możliwość powodowania wad u dziecka. Lamotrygina jest uważana za jeden z najbezpieczniejszych leków przeciwpadaczkowych, którego ryzyko teratogenności jest praktycznie takie samo jak bez leków.
Planując ciąże należy zwrócić uwagę by padaczka była dobrze kontrolowana ponieważ w ciąży nie należy , jeśli nie ma takiej konieczności zmieniać leczenia przeciwpadaczkowego.