Czy może to być tak wielka potrzeba posiadania dziecka, że mam ciążę urojoną?

Powinnam dostać miesiączkę teraz, 9 sierpnia - nie dostałam, ale mam bóle podbrzusza i mam plamienia, które zaczęły się 12.08. Zawsze miałam mega obfite miesiączki i to, co mam teraz tego nie przypomina. Do tego dochodzi, że wcześniej pewne pokarmy były dla mnie nieodłącznym posiłkiem dnia, a teraz drażni mnie sam zapach, nie wspominając o walorach wzrokowych.

Jakiś czas staramy się z mężem o dziecko, ale jak widać jest problem. Zrobiłam wczoraj test (12.08) i wyszedł negatywny. Proszę mi powiedzieć, czy może to być tak wielka potrzeba posiadania dziecka, że mam ciążę urojoną? Ewentualnie kiedy powinnam zrobić test jeszcze raz? Zażywam leki - D***, F***, preparat żelaza, kwas foliowy. Wiem, że pierwszy trymestr jest najważniejszy i nie chciałabym szpikować swojego maleństwa wszystkimi tymi lekami. Bardzo proszę o pilną odpowiedź i serdecznie dziękuję.

Witam!

Jeżeli zamiast misiączki wystąpiły u Pani jedynie plamienia, może to oznaczać, że zaszła Pani w ciążę. Domowe testy ciążowe nie wykazują 100% skuteczności. Aby zyskać pewność, proponuję oznaczyć w laboratorium stężenie hCG we krwi. Można również powtórzyć domowy test ciążowy. Aby był bardziej wiarygodny do badania należy użyć pierwszego poranego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu jest największe.

Jeżeli stara się Pani o dziecko, należy bezwzględnie odstawić lek przeciwgrzybiczy (F***). Jeżeli jego stosowanie jest konieczne, w trakcie jego przyjmowania należy stosować antykoncepcję. Lek wpływający na motorykę jelit (D***) również nie powinien być stosowany w ciąży.

Żelazo i kwas foliowy należy uzupełniać zarówno w trakcie starania się o dziecko jak i w ciąży, dlatego tych leków nie musi Pani odstawiać.

Jeżeli testy ciążowe wypadną negatywnie a miesiączka nadal będzie się opóźniać, powinna Pani udać się do ginekologa w celu ustalenia przyczyny zaburzeń miesiączkowania. Niezależnie od tego powinna Pani porozmawiać z lekarzem na temat planowania ciąży (na razie Pani wiedza wydaje się niewielka). Należy też każdego lekarza przepisującego Pani leki informować o tym, że stara się Pani o dziecko. Wówczas dobierze taki zestaw leków, które nie będą zagrażały dziecku.

Polecam też artykuły na stronach:

http://parenting.pl/portal/planowanie-ciazy
http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy .