Chęć założenia spirali a planowanie ciąży za 2 lata

mam 27 lat, chcę założyć spiralę, moja mama używała jej od 25 roku życia z przerwami na ciążę, niestety jej okres trwania jest długi, a planuję rozpoczęcie starania się o dziecko za 2 lata.. czy jest sens ją zakładać, by wcześniej wyjąć? żaden z lekarzy nie dobrał mi odpowiednio tabletek, zresztą jestem niesystematyczna, również źle reaguję na prezerwatywy.

Renata GrzechociĹska

Jeśli jest Pani przed pierwszą ciążą jest to teoretycznie przeciwwskazaniem do założenia spirali. Proszę skonsultować tą kwestię z Pani ginekologiem.