Czy brak miesiączki jest przeciwwskazaniem do założenia spirali?

Witam serdecznie, Chciałam zapytać czy brak miesiączki jest przeciwwskazaniem do założenia spirali- Mirena. Obecnie karmię piersią ( dziecko ma 10 miesięcy) i okres jeszcze nie powrócił. Mimo to chciałabym zabezpieczyć się przed kolejną ciążą i właśnie wkładkę biorę pod uwagę. Pozdrawiam

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

Nalezy rozważyć wszystkie za i przeciw . Sadze ze warto jest poczekać na miesiączkę