Chemioterapia i radioterapia w leczeniu raka złośliwego

WITAM MÓJ WUJEK MA RAKA ZŁOŚLIWEGO, KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ MIĘDZY PŁUCAMI PODOBNO NIE DALEKO SERCA, JEST W WIEKU 62 LAT. POMÓŻCIE MI, CO MAMY ROBIĆ OGÓLE JEST W ŁODZI NA CHEMIOTERAPII, A POŹNIEJ MA BRAĆ RADIOTERAPIE I CZY MOŻE JEST COŚ SKUTECZNIEJSZEGO?, PROSZĘ O PORADĘ...
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dzień dobry, nowotwór złośliwy płuca jest jednym z najczęściej występujących nowotworów w polskiej populacji mężczyzn. Leczenie operacyjne (w przypadku guzów możliwych do usunięcia metodą chirurgiczną), chemioterapia i radioterapia są w tej chwili najskuteczniejszymi metodami leczenia jakie zna medycyna. Jest to bardzo trudny okres dla pacjentów - zarówno fizycznie jak i psychicznie, gdyż organizm może bardzo źle znosić przyjmowaną chemioterapię. Nieocenione w tym okresie jest wsparcie psychiczne chorego przez najbliższych. To najlepsze, co mogą Państwo w tej chwili zrobić dla wujka. Najważniejsze, że jest pod stałą opieką onkologa i rozpoczął leczenie. Teraz należy mieć nadzieję, że prawidłowo na nie zareaguje i dojdzie do zahamowania procesu nowotworowego.

Witam , niestety nie mogę "poradzić" skutecznego leczenia choroby o nazwie "rak złośliwy między płucami". W tej lokalizacji chorób o początkowej nazwie rak może być kilkanaście a każdą z nich leczy się według innego schematu !!! Jeśli pacjent jest w Łodzi w ośrodku onkologicznym (jak mniemam) , tzn. jest pod dobrą specjalistyczną opieką i radzę korzystać ze wszystkich zaproponowanych form leczenia bo zapewne są one dla pacjenta najbardziej korzystne (innych się w onkologii nie proponuje) , pozdrawiam , zż Ps.przepraszam za zwłokę z odpowiedzią ale byłem na urlopie.