Chodzenie na palcach przez 5-latka a konieczność wizyty u neurologa

witam. mam synka ktory ma w listopadzie 5 lat.moj synek chodzi po palcach i to praktycznie caly czas jesli zwroci mu sie uwage to na kilka chwil stawia cala stope a pozniej o tym zapomina.czy jest to wada bo ludzie z otoczenia sugeruja mi wizyte u neurologa - a co on by mogl na to stwierdzic i poradzic? zauwazylam takze ze duzy palec u nogi kieruje sie ku reszcie palcow.znam wiele osob ktore chodzily po paclach a pozniej z tego wyrastali a niektorzy nawet teraz tak chodza.jak pozbyc sie problemu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy wskazują na występowanie wady stóp. Proszę udać się na wizytę do ortopedy dziecięcego, który pokieruje procesem diagnostycznym.