Chodzenie na palcach przez 2,5-roczne dziecko

Wiam, moj syn ma 2,5 roku i chodzi na palcach. Nie jest to staly nawyk ale czesto mu sie zdarza. Czy powinnam cos tym zrobic? I tez nie laczy wyrazow, mowi slowa pojedyncze. Czy jest to problem w tym wieku?

Witam,
Dzieci w tym wieku często mają swoje "widzimisie", stąd pewnie synek chodzi na palcach. Z mową u dzieci też jest różnie, chłopcy często mówią później niż dziewczynki w ich wieku. Proszę uzbroić się w cierpliwość i zaczekać, widocznie on potrzebuje więcej czasu na "rozruch" ;)
Pozdrawiam

W kwestii chodzenia- warto zaobserwować czy dzieje sie to w jakichś określonych sytuacjach oraz jak długo to trwa. Dzieci czasami maja jakieś nawyki wynikające z wcześniejszego skojarzenia, czy sytuacji, które potem przechodzą. Jeśli jednak jest to częste i nasilone- skonsultowałabym się najpierw z pediatrą a potem (zależnie od jego zdania) z ortopedą.
Mowa dziecka rozwija się także w różnym tempie. W tym wieku większość dzieci łączy już pierwsze wyrazy w zdania, ale zdarzają się wyjątki. Istotną kwestia byłby zasób słów synka. Jeśli jest Pani mocno zaniepokojona- można skonsultować się z logopedą (np w przedszkolu lub poradni psychologiczno-pedagogicznej)