Chodzenie na palcach przez dziecko

Sytuacja jest taka ze synek często staje na palcach i czasem tak chodzi od kilku miesięcy i nie zwtacalismy na to uwagi. Jeżeli chodził w butach to chodził normalnie po domu na boao tez. Natomiast z dwa dni temu w butach czy bez jak biegnie to lewa noge stawia na palcach na boso tez nie narzeka na bol nigdzie chyba sie nie uderzył. Tak nagle to zauważylismy. Jak go poprosiliśmy aby przeszedł na calej stopie dzisiaj to przeszedł a potem jak szedł to znowu na lewej nodze na palcach. Proszę o opini

Witam,
Dzieci bardzo często mają tendencję do biegania na palcach jednak z Pańskiego opisu może wynikać, iż dziecko ma skrócone ścięgno Achillesa. Jeżeli prócz biegania czy chodzenia na palcach może również stawiać stópki normalnie to skrócenie nie jest najprawdopodobnie duże i będzie wymagało postępowania rehabilitacyjnego. Oczywiście żeby postawić ostateczną diagnozę i zaproponować prawidłow leczenie dziecko powinno zostać zbadane przez specjaliste ortopede.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu