Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rumień toksyczny i posocznica a białaczka u 3-latka

Mam takie pytanie. 3 lata temu urodzilam synka .urodzil sie z rumieniem toksycznym na to go leczyli ale takze potem mial posocznice noworodkowa wiec czy ta posocznica mogla miec wplyw ze moj synek od paru miesiecy choruje na bialaczke. Za odpiedz dziekuje
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Co to jest rak nerki?

Rak nerki stanowi kilka procent wszystkich przypadków nowotworów złośliwych. Częściej wykrywany jest u mężczyzn. Co jeszcze warto wiedzieć o tej chorobie? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, białaczki u dzieci powodowane są uszkodzeniami DNA, przyczyny ich powstania nie udało się jeszcze do końca ustalić (wpływ mają przede wszystkim: promieniowanie jonizujące, chemioterapia, czynniki genetyczne), do tej pory nie wykazano jednak, aby wpływ na zachorowanie miały przebyte wcześniej przez dziecko choroby.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy