Dieta bezglutenowa a starania o ciążę

Jestem na diecie bezglutenowej juz od 15 lat (choruje na celiakie). Planuje dziecko, czy dieta ma jakis wplyw na ciaze lub na dziecko? Czy dziecko w przyslosci moze miec takie same problemy jak ja?

Witam,
Jeśli Pani dieta jest dobrze zbilansowana, nie ma powodu do obaw. Poprawnie prowadzona dieta bezglutenowa nie ma wpływu ani na przebieg ciąży, ani na późniejszy stan zdrowia dziecka. Celiakia jest chorobą o podłożu genetycznym, ale może się również rozwinąć pod wpływem innych czynników. Istnieje więc możliwość, że Pani dziecko również zachoruje na celiakię, ale jest to mniej więcej 20% szans.
Pozdrawiam