Chondromalacja II stopnia obciążonej części kłykcia przyśrodkowego kości udowej

Witam, Wynik MR:Więzadło krzyżowe przednie - cechy przebytego częściowego uszkodzenia I stopnia. W zakresie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej widoczna układająca się poziomo, okrężna szczelina pęknięcia, dochodząca do udowej powierzchni stawowej - uszkodzenie III stopnia. Zmiany chondromalacyjne rzepki I stopnia. Chondromalacja II stopnia obciążonej części kłykcia przyśrodkowego kości udowej. Czy przy takim wyniku konieczne będzie leczenie operacyjne, czy wystarczą zabiegi u fizjoterapeuty?

Operacja raczej jest niezbędna (gdyż problem będzie narastał). Natomiast ważne jest właściwe przygotowanie się do operacji pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty. Od tego zależy powrót do sprawności.
pozdrawiam, Paweł Czarnocki