Chondromalacja rzepki w kolanach i bóle

witam serdecznie, mam 40 lat i chondromolacje repki obydwuch kolan trzy lata temu miałam artroskopie prawego kolana a następnie przeszczep chrząstki stawowej, na chwile obecną obydwa kolana dają dolegliwośći bólowe a kolano operowane zaczyna boleć, chrupie mi w nim przy każdym zgięciu najgorzej jest przy wchodzeniu po schodach i sidanie na toalecie nie wiem co czeka mnie dalej bardzo nie chciałabym jeszcze wymiany stawów co moge zrobić bardzo dziękuje za porade

Aleksander Ropielewski

Można spróbować zabiegu mikrozłamań, fizjoterapii a dopiero gdy to nie pomoże zastanowić się nad ponownym przeszczepem chrząstki lub protezą stawu kolanowego.