Chora tarczyca a badanie TSH, FT4

Witam! mam 34 lata o to moje wyniki tsh4,54 gdzie norma laboratorium to 0,25-5,00 ,ft3 5,06 (4,00-8,30) oraz ft4 13,17 (10,60-19,40) bardzo proszę o interpretację tych wyników czy można już mówić o problemie z tarczycą i jest konieczna wizyta u endokrynologa pozdrawiam i proszę o odpowiedz

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wyniki badań są w normie niemniej należy je ocenić w korelacji z danymi klinicznymi. Najprawdopodobniej jednak nie ma powodu do niepokoju.