Choroba dłoni, stóp i ust u dziecka

Moja coreczka wlasnie przechodzi chorobe zwana choroba dloni,stop i ust. Chcialabym sie dowiedziec czy osoba dorosla moze sie zarazic tym wirusem i czy powoduje on u nich takie same objawy. Dodam ze kazdy wirus ktorego moja corka "przyniosla "ze zlobka u mnie powodowal kryzys astmy,a w dwoch wypadkach zapalenie pluc(m.in. w ostatnim miesiacu)dlatego troche sie boje zeby sytuacja sie nie powtorzyla

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej osoba dorosła także może zakazić się wirusem, czego konsekwencją mogą być takie same objawy jak u dziecka.