Choroba Hashimoto a wynik morfologii krwi

Witam. Choruję na chorobę Hashimoto biorę euthyrox 50 . Zaniepokoily mnie moje wyniki. Otóż tsh wynosi 0,011 , natomiast płytki wbc 2,6 a neutrocyty 71,9. Czy konieczna jest wizyta u lekarza i dalsze badania? Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Niskie stężenie TSH przemawia za zbyt dużą dawką Euthyroxu. Powinnna Pani oznaczyć sobie fT3 i fT4 i pod kontrolą lekarza zredukować dawkę leku. Jest jeszcze możliwe przejście choroby Hashimoto w chorobę Graves-Basedowa (obie jednostki są autoimmunologicznym zapoaleniem tarczycy, z tą różnicą, że ch G-B przebiega z nadcznnością tarczycy - wówczas TSH jest niskie , a obwodowe hormony podwyższone). Ta druga sytuacja jest bardzo rzadka, w ciągu kilkunastu lat pracy w zawodzie lekarza, w tym 7 latach pracy w Klinice Endokrynologii widziałem zaledwie kilka przypadków przejcia Hashimoto w Gravesa. Raczej na chwilę obecną ma Pani zbyt dużą dawkę leku, ale trzeba to wyjaśnić, więc proszę pokazać się endokrynologowi. Niskie WBC wymagają diagnostyki hematologicznej, ale proszę zastosować np. Ecomer 3x 1 caps + Vit B comp 3x1 tabl. i po 2 tyg ponownie oznaczyć morfologię, jeśli niskie WBC się potwierdzą wskazana konsultacja lekarska.