Choroba refluksowa przełyku oraz nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka

Proszę o przetłumaczenie badania endoskopowej biopsji żołądka. Błona śluzowa przełyku prawidłowa do linii Z, linia Z w linii fałdów i wypustu. Błona śluzowa dna i trzonu (wycinki III) o prawidłowej strukturze fałdów z licznymi nadżerkami płaskimi. Jeziorko surowiczno-śluzowe, średnio obfite, zażółcone. Perystaltyka żywa. Żołądek poddaje się insuflacji. W antrum śluzówka dwubarwna (wycinki II). Odźwiernik ziejący. Opuszka XII-cy i odcinek pozaopuszkowy o rozpulchnionej śluzówce. Brodawka Vatera obrzęknięta (wycinki I). Dg.GERD. Gastritis erosiva reg fundi et corpori ventriculi. Dysfunctio pylori. Papilitis ex prob.

  • obraz prawidłowy z niewielkim przesunięciem połączenia śluzówki przełyku i żołądka do wnętrza;

Błona śluzowa dna i trzonu (wycinki III) o prawidłowej strukturze fałdów z licznymi nadżerkami płaskimi.

jeziorko surowiczno-śluzowe, średnio obfite, zażółcone.

  • niewielka ilość żółci w żołądku świadcząca o zarzucaniu żółci z dwunastnicy do żołądka;

Perystaltyka żywa.

  • nadmierna czynność skurczowa żołądka;

Żołądek poddaje się insuflacji.

  • prawidłowo żołądek reaguje na podanie powietrza rozciągając się;

W antrum śluzówka dwubarwna (wycinki II).

  • w części przedodźwiernikowej żołądka niecharakterystyczne ukrwienie śluzówki, pobrano z tego miejsca wycinki do badania histopatologicznego (pod mikroskop);

Odźwiernik ziejący.

  • szeroki odźwiernik żołądka;

Opuszka XII-cy i odcinek pozaopuszkowy o rozpulchnionej śluzówce.

Brodawka Vatera obrzęknięta (wycinki I).

  •   w zakresie dwunastnicy obrzęk brodawki Vatera co może także świadczyć o jej stanie zapalnym, pobrano z tego miejsca wycinki do badania histopatologicznego (pod mikroskop);

Dg. GERD. Gastritis erosiva reg fundi et corpori ventriculi. Dysfunctio pylori. Papilitis ex prob.

  • diagnoza: Choroba refluksowa przełyku. Nadżerkowe zapalenie błony śluzowej dna i trzonu żołądka. Zaburzenia funkcji odźwiernika. Zapalenie brodawki Vatera z pobraniem wycinków. Oczywiście trzeba odebrać wyniki badania histopatologicznego i zgłosić się na konsultację najlepiej do gastroenterologa.