Choroba tarczycy: jak ją rozpoznać u dziecka?

Moja córeczka ma zatwardzenie, wypadają jej włosy, ma napady zdenerwowania i bardzo suchą skórę. Czy to mogą być objawy tej choroby? Proszę o wskazanie badań w tym kierunku. Jak u 3 letniego dziecka można zdiagnozować chorobę tarczycy(chashimoto)?

Redakcja abcZdrowie

Do objawów niedoczynności tarczycy można zaliczyć zaparcia oraz suchą skórę. Wypadnie włosów i napady zdenerwowania przemawiają za nadczynnością. Możliwe, że między wymienionymi przez Panią objawami nie ma związku. Proponowałbym pójść z dzieckiem do pediatry, który po zbadaniu dziecka zaproponuje badania dodatkowe, niekoniecznie funkcji tarczycy.