Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa szyjnego. Proszę o interpretację wyników

Witam. Odebrałam zdjęcie rezonansu magnetycznego wraz z opisem, proszę o interpretację wyników. Badanie MR kręgosłupa szyjnego (FSE, GR,obrazy T1-i T2- zależne,przekroje strzałkowe i osiowe). Kręgosłup szyjny o spłyconej fizjologicznej lordozie. wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe trzonów wyrażone osteofitami na krawędziach. Wielopoziomowe,zwyrodnienie obniżenie sygnału krążków międzykręgowych w obrazie T2 zależnym.Poszerzenie krążka międzykręgowego C4/C5 o typie bulging disc modelujące przednią powierzchnię worka oponowego,baz cech konfliktu krążkowego-korzeniowego Centralne wypukliny krążków międzykręgowych C5/C6 i C6/C7 obie uciskają worek oponowy, redukują przednią rezerwę płonową ,redukują przednią rezerwę płynową, redukują szerokość światła kanału kręgowego do 8.4 mm(norma 13.mm)/ wewnątrzkanałowego bez cech konfliktu krażkowo - korzeniowego. Pozostałe otwory międzykręgowe prawidłowej szerokości. Podwyższona intensywność sygnału(T2) w rdzeniu kręgowym na wysokości dolnej powierzchni trzonu C4 o wym.7x3 mm,bez wzmocnienia po podaniu śr. kontrastowego, bez poszerzenia zarysów rdzenia kręgowego - do różnicowania pomiędzy zmianą niedokrwienną demielinizacyjną a npl.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl