Chrapanie u partnera

Witam! mam problem z obecnym partnerem gdyz strasznie w nocy chrapie, probowalam rozmawiac z nim na ten temat ale to i tak nic nie dajebo mowi ze musze sie przyzwyczaic, niewiem co robic gdyz niespiecale noce a do pracy rano wstaje o 6 rano, mam juz tego dosc, proszeo porade
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Chrapanie może być spowodowane szeregiem odwracalnych przyczyn, które można wyeliminować (palenia papierosów, nadmierne spożywanie alkoholu, skrzywienie przegrody nosa, przerost migdałka gardłowego). Nieleczone może doprowadzić do epizodów bezdechów sennych, które doprowadzają do obniżenia wysycenia krwi tlenem, co z kolei powoduje silne bóle głowy, zmęczenie, rozdrażnienie, nerwowość, senność w ciągu dnia. Aby zapobiec rozwojowi wymienionych powikłań warto namówić partnera do wizyty u lekarz POZ, który zaproponuje wstępne postępowanie.