Oddychanie przez usta i chrapanie u 2,5-letniego dziecka

Witam.Mam coreczke niespelna 2 i pol roczku,mala czesto bywa przeziebiona i myslalam ze wtedy tylko ''chrapie'' ale teraz od jakiegos czasu oddycha buzka bo tak nauczyla sie chyba jesli miala katar,jezeli oddycha noskiem to chrapie ale w nisku niema juz katarku.Co robic?jestem obecnie za granica w Pl bede na poczatku sierpnia,to juz trwa jakis czas, moge jeszcze poczekac do sierpnia?

Witam.
Objawy, jakie Pani podaje mogą wynikać z przerostu migdałka gardłowego. Dziecko należy skonsultować z laryngologiem. Trzeba też zwrócić uwagę, czy nie ma bezdechów w nocy. Moi