Chroniczne zmęczenie u 12-latka

witam mam pytanie, moj syn ma prawie 12 lat, jest wiecznie zmeczony, zle spi, jest blady i nie ma apetytu. prosze mi napisac jakie powinnam mu zrobic badania. dorota

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przede wszystkim należy wykonać morfologię krwi z ręcznym rozmazem. W zależności od wyników badań wskazana będzie dalsza diagnostyka lub leczenie. Objawy mogą wskazywać na anemię. Jednak musi ona zostać potwierdzona w badaniach laboratoryjnych. Proszę udać się do pediatry - badanie kliniczne jest niezbędne w procesie diagnostycznym.